Zobacz również

Chip tuning dla samochodów ciężarowych – gdzie wykonać go bezpiecznie?

Dodano: 2016-07-04 Przez: admin


 
Wydaje ci się, że twoja ciężarówka ma problemy z ciągnięciem ładunku? Na podjazdach często brakuje jej mocy? W takich sytuacjach warto skorzystać z chip tuningu, czyli specjalnego przeprogramowania sterownika silnika dla zwiększenia jego mocy i momentu obrotowego.
 
Chip tuning to tuning silnika samochodowego, który polega na wykonaniu drobnych zmian w sterowniku silnika. Mechanik zmienia wówczas parametry sterownika, co powoduje, że samochód uzyskuje większą moc oraz moment obrotowy, co przekłada się na komfort jazdy i jednocześnie oszczędności paliwa. Prawidłowo przeprowadzona procedura chip tuningu jest całkowicie bezpieczna dla silnika.
 
Co daje chip tuning:

zwiększenie dynamiki i elastyczności silnika
zmniejszenie zużycia paliwa
większe bezpieczeństwo w trakcie wyprzedzania i podjazdów
możliwość używania obrotów w niższych zakresach

 
Chip tuning polega na początkowym sprawdzeniu kondycji jednostki napędowej samochodu na hamowni – na tej podstawie określa się, jakie modyfikacje będą mogły dać najlepsze rezultaty bez ryzyka dla silnika. W większości samochodów przeprogramowanie sterownika następuje przez gniazdo diagnostyczne, dlatego też nie ma potrzeby demontażu sterownika i tym samym cały proces zajmuje tylko kilka godzin. Po wprowadzeniu zmian samochód dodatkowo sprawdzany jest na hamowni.
 
Gdzie można wykonać chip tuning?
Przede wszystkim warto skorzystać z usług warsztatów, które dysponują właściwym zapleczem – aparaturą do chip tuningu oraz własną hamownią. Tylko wtedy można mieć pewność, że modyfikacje będą przeprowadzone prawidłowo i tym samym nie będą stwarzały one zagrożenia dla silnika.
 
Dzisiaj w przeprowadzaniu chip tuningu dla samochodów ciężarowych specjalizuje się wiele firm. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa „chip tuning tir”, aby znaleźć oferty. Cena usługi zależna jest przede wszystkim od modelu samochodu oraz od polityki cenowej warsztatu samochodowego, a także dodatkowych usług. Zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem od około 2 do 2,5 tysiąca złotych.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy