Zobacz również

Jak wykorzystywane są bejce do drewna?

Dodano: 2017-08-30 Przez: admin


 
Czy wiesz, gdzie można kupić bejce do drewna? Czy wiesz, jaką rolę odgrywają w świecie drewna? Jaka kolorystyka bejc jest dostępna w sklepach? Zobacz sam/a.
 
Bejca do drewna wykorzystywana jest, jako barwnik do drewna od wielu lat. Przez lata pojawiły się bejce w bardzo różnej kolorystyce, nie tylko w stylowych mahoniach czy brązach, albo bezach, ale również w odcieniach niebieskiego, zielonego, białego itd. Bejce do drewna są bardzo różne, mamy chociażby do dyspozycji bejce wodne, zarówno w gotowym stanie, jak również w proszku. Barwniki do malowania drewna pod postacią bejcy mają jeszcze inną stronę medalu. Otóż bejca dostępna jest również w kompleksowej wersji produktowej – bejcy z lakierem. W takiej sytuacji drewno, jakie chcemy pomalować będzie dodatkowo zabezpieczone lakierem, który można z kolei wybrać w wersji z połyskiem lub bez.
 
Charakterystyczne narzędzia do bejcowania
Najbardziej popularnymi narzędziami wykorzystywanymi do bejcowania będą przede wszystkim pędzle, jak również wałki, które są w stanie nanieść bejcy w dużej ilości i w szybkim czasie. Szczególnie przy dużych i płaskich powierzchniach. Jednak są to rozwiązania, które nie tylko na co dzień są wykorzystywane. Otóż mamy również do dyspozycji metodę natryskową. Czyli za pomocą specjalnego pistoletu możemy nanieść równomiernie bejce na drewno. Kolejną metodą, za pomocą której nanoszone są bejce do drewna to zwykła gąbeczka lub ściereczka. Są to elementy do bejcowania przystępne dla każdego i równie skuteczne, co pozostałe.
 
Do czego tak naprawdę służy bejca do drewna?
Bejca do drewna służy przede wszystkim do nadania charakteru i koloru danemu drewnu. Bez względu na to, czy z tego drewna wykonane są meble ogrodowe, meble w mieszkaniu, stoły, krzesła, tudzież tarasy, czy podłogi. Bejce są również wykorzystywane do podkreślenia naturalnych słoi w drewnie, dzięki temu dany kawałek drewna jest podkreślony. Kolejnym powodem, dlaczego wykorzystujemy bejce, to fakt, że za ich pomocą możemy zakonserwować odpowiednio drewno przynajmniej na kilka lat.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy