Zobacz również

Orteza skokowo – stopowa Walker

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
Orteza przeznaczona do stabilizacji, usztywnienia, zabezpieczenia kończyn dolnych jest wykonana z dobrej jakości materiałów, które są nie tylko lekkie, ale również łatwe w założeniu i zdjęciu, jak również umożliwiają stała obserwację kończyny. Bardzo często po wypadku w przychodniach lub na pogotowiu specjaliści pytają, czy pacjent decyduje się na gips czy ortezę. Oczywiście w wielu przypadkach orteza nie zdaje egzaminu, ale również w wielu przypadkach jest znacznie lepszym rozwiązaniem z wielu względów.
 
Ortezy są bardzo różne, a pośród nich znajdziemy również ortezę skokowo – stopową, która ma na celu przede wszystkim usztywnienie, tak jak gips uszkodzonej części stopy. Orteza walker jest doskonałym rozwiązaniem w przypadkach stabilizacji pękniętej lub złamanej kości śródstopia. Jednak jej zastosowanie jest znacznie szersze o czym warto się przekonać czytając tekst poniżej.
 
Odpowiednio zabezpieczony staw skokowy
Orteza skokowo-stopowa nie tylko usztywnia i stabilizuje stopę, ale również odpowiednio zabezpiecza przed kolejnymi lub pogłębiającymi się urazami stopy. Orteza walker ma wiele zalet, których nie posiada mieszanka gipsowa, dlatego tez warto się w nią wyposażyć, jeśli dojdzie do urazu, dzięki czemu będzie można w ramach zdrowego rozsądku poruszać się w niej bez większego wysiłku i problemu. Szczególnie, jeśli decydujemy się na szybki powrót do pracy lub mamy na co dzień obowiązki, których nie możemy odłożyć na dłuższy czas.
 
Zastosowanie ortezy skokowo-stopowej
Zastosowanie ortezy skokowo-stopowej jest bardzo często polecane przez rehabilitantów, którzy polecają tego rodzaju alternatywę w przypadkach silnych skręceń, albo urazach ścięgien Achillesa. Oczywiście propozycja bardzo często następuje przy złamaniach lub zwyrodnieniach. Orteza walker jest znakomitym rozwiązaniem dla starszych, bardziej niedołężnych osób, którym ciężko jest się poruszać bez gipsu czy ortezy, a co dopiero z takimi dodatkami. Ze względu na to, że Orteza walker jest lekka jest doskonałym rozwiązaniem i w takich przypadkach.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy